• Giriş Yap
 • Üye Ol

 • PHP Dersleri 1 : Localhost kurulumu
  Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
  Görüntüleme: 2038
  Mesajlar: 0

  Hunlu Çevrimdışı

  Admin
  Admin Grubu


  Mesajlar: 3
  Üyelik Tarihi: 26.03.2013
  Rep Puanı: 0

  Seviye: 1
  Yaşam Puanı: 0 / 2
  Yetenek Puanı: 1 / 28
  Deneyim: 10 / 100
  Mesaj: #1
  PHP Dersleri 1 : Localhost kurulumu

  Merhaba arkadaşlar. İlk dersi yazılı olarak vermek istiyorum tabi ki örnek olarak video da vereceğim fakat ilk ders basit olduğundan sizi uğraştıracak bir şey olmadığından yazılı olacak.

  İlk olarak "Localhost nedir ?" sorusuna yanıt verelim.
  Localhost;
  Hazırladığınız kod tabanlı web sayfalarını görüntülemenizi sağlar. .php, .asp vb. gibi kod tabanlı web sayfalarını işletim sistemleri çalıştırmaz. Fakat ftp aracılığı ile hosting içersine aktardığımızda bu çalışır. Bununla uğraşmamak için vardır localhost.
  Dilediğiniz gibi deneyebilirsiniz çalışmalarınızı. Sadece kodlamaları çalıştırmakla kalmamakta içersine forum sistemleri, blog sistemleri ve hazır scriptlerde kurabilirsiniz.

  Peki Localhost nasıl kurulur ?
  Localhost'u bazı programlar aracılığı ile elde edebiliriz. Easyphp, xampp, appserv gibi programlarla. Ben easyphp kullanıyorum windows 7 de bir tek bunu çalıştırabildim ben. sizede öneririm. Fakat çalışıyorsa sisteminizde istediğinizi kullanabilirsiniz. Bu programlar PHP yi çalıştırmaktadır. ASP yi çalıştırmaz onun için farklı programda var.

  Size EasyPHP linkini vereyim buradan indirebilirsiniz.
  Kod:
  http://www.gezginler.net/indir/easyphp.html

  Buradada kurulum videosu bulunmakta. Nasıl kullanıldığınıda biraz anlatıyor.
  Buda devamı
  İlk ders bu kadar arkadaşlar. Sorularınız olursa belirtiniz.

  Bizi Facebooktan Takip Edin Arkadaşlar
  FACEBOOK SAYFAMIZ BEGENİN
  İLETİŞİM BURADANNNN SAYFA


  https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming
  İLETİŞİM BURADANNNN SAYFA
  İLETİŞİM BURADANNNN SAYFA
  İLETİŞİM BURADANNNN SAYFA
  İLETİŞİM BURADANNNN SAYFA
  İLETİŞİM BURADANNNN SAYFA
  İLETİŞİM BURADANNNN SAYFA
  İLETİŞİM BURADANNNN SAYFA
  İLETİŞİM BURADANNNN SAYFA
  İLETİŞİM BURADANNNN SAYFA
  İLETİŞİM BURADANNNN SAYFA
  İLETİŞİM BURADANNNN SAYFA https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming https://www.facebook.com/LiveYourLife.Gaming
  (Bu Mesaj 26.06.2013 08:22 değiştirilmiştir. Değiştiren : LiveYourLife.)
  27.03.2013 00:49

  « Önceki | Sonraki »

  Forum'a Git: